Warsztaty „Antyk – Poszukiwanie” – LUTY – MARZEC 2019

Warsztaty pod hasłem „Antyk – Poszukiwanie” zakończone! Przez cztery weekendy, odbywały się z naszej inicjatywy, warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku od 15 – 19 lat. Warsztaty były bezpłatne sfinansowane z budżetu miasta Gorzowa Wlkp. 

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Waldemarowi Kłosowskiemu, właścicielowi klubu „Powozownia Stylowe Klimaty” za gościnę we wspaniałych stylowych pomieszczeniach, oraz za wspaniałą współpracę, gdyż to właśnie w „Powozowni” przy ul. Teatralnej 25C, odbywały się nasze zajęcia. 

Młodzież uczestnicząca w warsztatach, miała okazję zapoznać się z utworami dramatycznymi z innej niż dotychczas strony, a także poznać nowe utwory, które nie są omawiane w trakcie nauki szkolnej. Inspiracja takimi utworami jak  min. „Medea” Eurypidesa bądź „Oresteja” Ajschylosa na pewno poszerzyła horyzonty młodych ludzi, ale też otworzyła na nowe aktorskie i teatralne poszukiwania!

Prócz poszukiwań teatralnych, uczestnicy warsztatów mieli okazję poszukać inspiracji antycznych, w innej formie ekspresji scenicznej a mianowicie taniec i ruch. Kursanci wykonywali choreografię inspirowaną antycznymi tańcami ku czci Dionizosa. Dionizje właściwe rozpoczynały się od „pompe” – wielkiej procesji ofiarnej, urozmaicanej tańcami i śpiewem, której trasa znajdowała finał w świątyni Dionizosa. 

Warsztaty poprowadzili 

Anna Dębicka, Dominik Jakubczak, Artur Nełkowski,

 Mikołaj Kwiatkowski 

 

ZADANIE ZREALIZOWANO Z BUDŻETU MIASTA GORZOWA WLKP.